Kamu Gözetimi Kurumuna 15 Memur Alımı Yapılacak

Kamu Gözetimi Kurumuna 15 Memur Alımı Yapılacak

Adaylar başvurularını online bir şekilde yapacaktır. Öğrenim durumları her başvuru için farklı olarak yayınlanmıştır.

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Sınav başvuruları 25 Şubat 2019 tarihinde başlayıp, 11 Mart 2019 tarihinde saat 17.00 itibariyle sona erecektir. Başvurular elektronik ortamda yer alan “Sınav Başvuru Formu”nun yapılan açıklamalar çerçevesinde doldurulması suretiyle yapılacaktır.

Uzman yardımcısı 9 kişi (genel) kadrosu için; Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

Uzman yardımcısı 2 kişi (bilişim) kadrosu için; Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olunması gerekmektedir.

Uzman yardımcısı 2 kişi (hukuk) kadrosu için; Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk fakültelerinden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları şartı bulunmaktadır.

Uzman yardımcısı 2 kişi (istatistik) kadrosu için; Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fen fakültelerinin veya fen-edebiyat fakültelerinin istatistik bölümünden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlardan, yapılacak olan yazılı ve sözlü sınav sonucunda başarılı olanlar uzman yardımcısı olarak alınacak olup, adaylar sadece bir alanda sınava katılmak üzere başvuruda bulunabilecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın