Dışişleri Bakanlığı: En Az Lise Mezunu KPSS Şartı Olmadan Memur Alımı Gerçekleştirecek

Dışişleri Bakanlığı: En Az Lise Mezunu KPSS Şartı Olmadan Memur Alımı Gerçekleştirecek

Adayların yaş ve eğitim seviyelerinde istenilen başvuru şartların neler olduğu, başvuruda istenilen diğer şartlar.

Buna göre Londra Büyükelçiliğine memur alımı kadrosunda bir sözleşmeli sekreter istihdam edileceği duyuruldu. Adayların T.C. vatandaşı olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, sınav tarihinden itibaren 41 yaşından gün almamış olmaları, eğitim seviyesinde en az lise mezunu olmaları, erkek adayların askerlik ile ilişiği bulunmaması, görev yapmaya engel sağlık engelinin bulunmaması, iyi derecede ingilizce ve türkçe biliyor olmaları, bilgisayar kullanabilmeleri ve daktilo kullanabilmeleri iyi derece de office programı kullanabilmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHLERİ

Adaylar yazılı sınavına katılım için son başvuru tarihi olan 15 Şubat tarihine kadar başvuru yapabilecekler.

Sınav Yunus Emre Kültür Merkezi Londra’da 2 Mart tarihinde yapılacak. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar için 15 Mart tarihinde sözlü ve uygulaması sınav yapılacak.

Sözlü sınavda genel kültür ve Türkiye Osmanlı coğrafyası, Osmanlı tarihi, İnkılap Tarihi konularından sorular sorulacak.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 3 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Dışişleri Bakanlığı: En Az Lise Mezunu KPSS Şartı Olmadan Memur Alımı Gerçekleştirecek (2 Yorum)

  1. Merhaba ;
    Hayatımın 7 yılı İngiltere de ve daha sonra 12 yılını Hollanda da yaşayarak ve çalışarak geçirdim. Bu ülkelerin ana dilini kendi ana dilim gibi konuşmaktayım. Şu an da Mersin de yaşamaktayım. Bu dil avantajlarımı ilgilenen firmalara tecrübeme de dayanarak yararlı olmak istiyorum
    Şimdiden ilgilenen tüm firmalara teşekkürler.